Zapnout grafiku Náhledový obrázek

Vzdělávací výlet do Berlína

 

Ve dnech 19. -21. 4. 2023 jsme se společně s dalšími spolužáky ze třetího ročníku vydali na zájezd do Berlína. V Berlíně nás čekal nabitý program připravený Multikulturním centrem Praha a jeho partnerskou organizací.

Po příjezdu jsme se seznámili s průvodci a ostatními účastníky akce a poté nás čekala první aktivita. V průběhu první aktivity jsme se museli orientovat v Berlíně a komunikovat ve skupinách i s místními obyvateli. Večer nás čekala už jen procházka po centru města.

Druhý den ráno jsme navštívili Islámské komunitní centrum, kde jsme měli možnost pokládat otázky jeho zakladatelkám a dozvědět se něco o akcích, které pořádají. Hlavním tématem bylo soužití odlišných kultur. Odpoledne nás čekal workshop v organizaci 7x jung, který byl zaměřený na komunikaci a témata jako je diskriminace nebo participace.

Poslední den dopoledne jsme navštívili muzeum Futurium. Futurium je interaktivní muzeum zaměřené na život lidí v budoucnosti, kde jsme měli možnost nahlédnout jak na zajímavé umění, tak se pokochat výhledem na Berlín ze střechy muzea. Před odjezdem nás čekala ještě krátká procházka po památkách.

Celý výlet jsme si užili, získali jsme mnoho zkušeností, poznali nové město a během samotných aktivit jsme se naučili i něco nového.

 za žáky 3. ročníku: Lucie Petrů, Veronika Pančíková (3. B)

Náhledový obrázek

Naši partneři

Náhledový obrázek
iconStřední průmyslová škola zeměměřická a Geografické gymnázium Praha
Pod Táborem 300
190 00  Praha 9
 
icon+420 284 823 470
iconspszem@spszem.cz
iconINSTAGRAM