Zapnout grafiku Náhledový obrázek

Soluň 2023 - ERASMUS+

 

V červnu 2023 se 15 žáků a 2 učitelé zúčastnili čtrnáctidenní odborné stáže v Řecku. Tento projekt byl celý financován Evropskou unií v rámci Erasmu+.

Stáž probíhala v Soluni v partnerské organizaci Municipality of Neapoli-Sykies, kde žáci byli zapojeni do geodetických prací, a to jak v terénu, tak v kanceláři. Měli tedy možnost seznámit se s prací geodetů v této organizaci, fungováním evidence katastru nemovitostí, poznat rozdíly v souřadnicových systémech a také práci ve stavebnictví.

V rámci naší stáže jsme navštívili i firmu Recap Survey, která se zabývá prodejem geodetických přístrojů a pomůcek. Měli jsme tedy možnost komplexně se seznámit s přístrojovým vybavením, cenou a dostupností těchto přístrojů v Řecku.

Nemalým přínosem bylo poznávání historie, přírody, kultury a zvyklostí v Řecku, a to i s ohledem na naši historii. V oblasti poznávání nám především pomáhala další partnerská organizace A.SINANIS P.C., která zajišťovala veškerý program mimo pracovní činnosti.

Moc si vážíme možnosti, kterou nám poskytl tento program financovaný Evropskou unií a doufáme, že  nám bude schválen další projekt, abychom mohli dále rozvíjet mezinárodní poznatky v takto specifickém oboru.

Za účastníky Ing. Jana Mansfeldová

 

 

Náhledový obrázek

Naši partneři

Náhledový obrázek
iconStřední průmyslová škola zeměměřická a Geografické gymnázium Praha
Pod Táborem 300
190 00  Praha 9
 
icon+420 284 823 470
iconspszem@spszem.cz
iconINSTAGRAM